اولین معرفی کتاب در تالار اجتماعات کتابخانه مرکزی اردبیل

مامور شدم به نمایندگی از نهاد کتابخانه‌ها در آیین افتتاح تالار اجتماعات کتابخانه مرکزی اردبیل شرکت کنم که به‌همت همکاران عزیز و گرامی در اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان پس از سال‌ها به بهترین و فاخرترین شکل تجهیز شده بود.

طبق روال مرسوم باید چند کلامی هم در جلسه صحبت می‌شد. به این فکر کردم که آمار و ارقام را که گفته‌اند و باز هم خواهند گفت. پس بهتر است به‌جای اینکه وقت بزرگواران حاضر در جلسه را با صحبت‌های تکراری بگیرم، کتابی معرفی کنم تا هم هدیه‌ای باشد برای حاضران هم مرتبط با مهم‌ترین موضوع روز باشد؛ یعنی مقاومت. 

برای همین هم بعد از عرض سلام و ادب و تبریک میلاد امام حسن عسکری علیه‌السلام و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مقاوم‌ت #کتاب #میریام خاطرات سرکار خانم دکتر رباب صدر را بر دست گرفتم و عرض کردم مفتخرم اولین معرفی کتاب را در این تالار انجام دهم. 

علت انتخاب این کتاب را هم آشنایی با فضای ی و اجتماعی لبنان عرض کردم و اینکه #امام_موسی_صدر و در زمان غیبت‌شان خواهر بزرگوار ایشان، مقاومت را در عرصه خدمات اجتماعی پی‌گرفته‌اند؛ آن هم نه از سر ترحم و یک امر ظاهری بلکه با ایمان به گزاره برای انسان گرد هم آمده‌ایم. به این نکته هم اشاره کردم که آنچه امروز از عزت لبنان شاهدیم، حاصل دوره هجده ساله حضور مصلحانه امام موسی در لبنان است که نشان می‌دهد اگر فعالیت اجتماعی و فرهنگی با اعتقاد و برنامه باشد حتماً اثرگذار خواهد بود. 

همچنین عرض کردم بعد از پیام مهم و تاریخی رهبر معظم انقلاب در مورد حوادث لبنان که فرمودند بر مسلمانان فرض است که در این نبرد یاری‌کننده جبهه حق باشند الان که امکان حضور در جبهه نبرد نیست، وظیفه ما آگاه‌سازی و اقناع افکار عمومی به وسیله اطلاعات دقیق از جنس چنین کتاب‌هایی است تا با جنایات باند تبهکار که در میدان نبرد جان بیگناهان را هدف می‌گیرد و در عرصه رسانه، فکر و اندیشه را مبارزه کنیم. 
با توجه به رسالت کتابداران که #مشاوران_امین جامعه هستند، در این میدان نبرد هر کتابخانه می‌تواند یک سنگر مقاومت باشد.

جامانده از پسر؛‌ پایان خوشِ داستان سهراب و پدر

روایت یک ماموریت فرهنگی؛ اولین معرفی کتاب در تالار اجتماعات کتابخانه مرکزی اردبیل

لبنان ,نبرد ,کتاب ,اجتماعی ,امام ,کتابخانه ,معرفی کتاب ,امام موسی ,میدان نبرد ,اولین معرفی ,مرکزی اردبیل ,کتابخانه مرکزی اردبیل ,اجتماعات کتابخانه مرکزی ,تالار اجتماعات کتابخانه
مشخصات
آخرین جستجو ها